• Go to Main Menu
  • Go to Content
    • Kontrast
    • Default mode
    • Night mode
    • High Contrast Black White mode
    • High Contrast Black Yellow mode
    • High Contrast Yellow Black mode
    • Ekran
    • Fixed layout
    • Wide layout
    • Czcionka
    • Set Smaller Font
    • Set Default Font
    • Set Larger Font
  • Deklaracja Dostępności
  • BIP
  • RODO
  • Wyślij artykuł
II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Lubelskim
  • F
  • TikTok
  • I
  • II LICEUMInformacje
    • KADRA NAUCZYCIELSKA
    • SZKOLNE KOŁA
    • UCZNIOWIE O II LO
    • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
    • SZKOLNE AKTY PRAWNE
    • Wirtualne zwiedzanie szkoły
    • Wirtualna strzelnica
    • BIBLIOTEKA
    • Powiatowe Międzyszkolne Centrum Sportu i Rekreacji
    • Dotacje/Projekty
    • Kontakt z nami
  • AktualnościZ życia szkoły
    • Aktualności
    • Aktualności sportowe
  • DziennikZaloguj
  • RekrutacjaKandydaci
    • Informacje dla Kandydatów
    • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
    • Film Promocyjny

      2021

    • Dni otwarte 2021
    • Dni otwarte 2019
II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Lubelskim
  • II LICEUM
    Informacje
    • KADRA NAUCZYCIELSKA
    • SZKOLNE KOŁA
    • UCZNIOWIE O II LO
    • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
    • SZKOLNE AKTY PRAWNE
    • Wirtualne zwiedzanie szkoły
    • Wirtualna strzelnica
    • BIBLIOTEKA
    • Powiatowe Międzyszkolne Centrum Sportu i Rekreacji
    • Dotacje/Projekty
    • Kontakt z nami
  • Aktualności
    Z życia szkoły
    • Aktualności
    • Aktualności sportowe
  • Dziennik
    Zaloguj
  • Rekrutacja
    Kandydaci
    • Informacje dla Kandydatów
    • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
    • Dni otwarte 2021
    • Dni otwarte 2019
  • 01

     

  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
Previous Next Play Pause
  • Jesteś tutaj:  
  • Start
  • Aktualności
  • Konkurs walentynkowy na najciekawszy list miłosny napisany w stylu barokowym już rozstrzygnięty!
  • Drukuj
  • E-mail

Konkurs walentynkowy na najciekawszy list  miłosny napisany  w stylu barokowym już rozstrzygnięty!   Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego  w Tomaszowie Lubelskim ogłosiła sympatyczny  konkurs walentynkowy dla wszystkich - młodszych i starszych. Z przyjemnością informujemy, że I nagrodę otrzymała Gabriela Zakrzewska z 3dP, a III miejsce zajęła  Aleksandra Karwańska z IIcP.                                                              Serdecznie gratulujemy  	 Oto fragmenty nagrodzonych listów:  	Najdroższa ma miłości, uczucie we mnie upragnione, krzewicielko duszy, pośredniczko niebios zachłannych, wielebne tchnienie życia gasnącego w dymie Twego płomienia… Świt dzisiejszy trzykrotnie zmusił mnie do uderzenia skurczoną dłonią przystani istnienia owej siły, która zbyt długo tliła się w niebycie. Niechaj pokuta lekką będzie i przebaczy mi raz jeszcze zwątpienie w owe kochać i być kochanym. Pod jakim imieniem ukłonami raczy Szatan uśmiechem rzęsistym, licząc krople zwątpienia nader zanadto wyciśnięte? Tajemna ta wiedza w blasku Księżyca raniła mi duszę, aż po błogosławieństwo prostych myśli w Słońcu zawartych. Miłości wiekuista, choćbyś musiała piórko za piórkiem pozbawiać mnie skrzydeł, dzień za rokiem goryczą szpikować, oddechem za oddechem opuszczeniem podduszać nie będziesz mi obcą.  Ciebie się wyrzec to niczym za stłuczonym szkłem udawać zachwyt nad blaskiem odbicia et cetera wyrzec się własnej osoby. […] Niechaj zegara wskazówka nie stanie się mi cierniem, uczucia muśnięcie dozna jak mleko delikatną skórę,zawiruj ze mną w tańcu nim paciorki będę przeplatać. Za Ciebie oddam nadzieję, wszelki duch jaki mam na dłoni, jedyny powiernik idylli obrazu. Miłości ma, zdąż proszę nim ja nie zdążę Cię ukochać. W takcie tegoż daru zaczekam cichutko wielbiąc ogień w sercu tlący. Słowa te niechże z wiatrem nie ustępują w popiołu postaci. A będą jeszcze jednym jak na pomniku zapisanym świadectwem, że człowiek warty jestże Ciebie, a ty warta człowieka.                                                                                          Z czułym westchnieniem pozdrawiam   Najmilszy  i najdroższy mej duszy!  Minęło 64 dni odkąd miałeś był wrócić ku miłości oraz dziatkom swoim. Imaginacja ku szaleństwu mnie prowadzi, bowiem tęsknię na każdą myśl o oddechu twoim oraz tuleniu się do serca twego. J'aspire à ton âme qui est la plus proche de moi. Ufam, iż wrócisz i utulisz mię jakoż było doby temu, bowiem obiecywałeś powrócić do nas[...]  Czekam na Ciebie duszy mojej pociecho. Nocami sny miewam o Tobie. Tulisz mię i mówisz, iż wrócisz. Przysięgłam Ci ufać. Gdy co dzień ze słonkiem wstaje wypatruję Cię przez okno w domu naszym, któryś sam postawił.  Wróć do mię oparcie sił i myśli moich.   Je t'aime et je t'aimerai jusqu'à la fin de mes jours.

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

© II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim

  • TikTok
  • Facebook
  • Instagram

Back to top