Kolejna partia środków higienicznych w ramach "Akcja Menstruacja" dotarła do naszej szkoły.

Już po powrocie z ferii zimowych dziewczęta będą mogły skorzystać z pomocy w postaci bezpłatnych środków higienicznych.
Akcja Menstruacja to pierwsza w Polsce fundacja, której głównym celem jest pomoc osobom doświadczającym ubóstwa menstruacyjnego. 
 
Ubóstwo menstruacyjne to ograniczony dostęp do  środków menstruacyjnych, najczęściej z powodów ekonomicznych, ale też brak odpowiednich warunków niezbędnych do dbania o higienę.

 

Według raportu Kulczyk Fundation, w Polsce ten problem dotyka około 500 tysięcy osób. Z kolei badania firmy P&G przeprowadzone w polskich szkołach pokazują, że  1 na 6 osób uczących się przynajmniej raz opuściła zajęcia z powodu braku dostępu do środków menstruacyjnych.