We wtorek tj. 07.12.2021 odbyło się podsumowanie konkursu historycznego "Wolna - Niepodległa" organizowanego przez posła pana Tomasza Zielińskiego i Kuratorium Oświaty w Lublinie pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Moarwieckiego. W uroczystym podsumowaniu oraz wręczeniu nagród, które odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu udział wzięły laureatki konkursu Gabriela Zakrzewska ( I miejsce) oraz Gabriela Puźniak ( III miejsce) z klasy IIIdp, które pracowały pod opieką pani Barbary Żukowskiej. Gratulacje należą się także osobom wyróżnionym: Gabrieli Jakubus oraz Michałowi Beńko również z klasy IIIdp, a także Jakubowi Ciećko z klasy Id, którego przygotowywał pan Leopold Ćwieka. Czwarta już edycja konkursu wzbudziła jeszcze większe  zainteresowanie niż w latach ubiegłych oraz dała możliwość rozwoju nie tylko wiedzy historycznej, ale także umiejętności  literacko - artystycznych. Uczniowie pisali prace nawiązujące tematyką do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Choć przyjmowały one różne formy m.in. opowiadania, eseju, czy wiersza wszyscy uczestnicy wykazali się kreatywnością w swoim niepowtarzalnym ujęciu tematu oraz przywiązaniem do wolnej od pond stu lat ojczyzny. Konkurs z roku na rok przyczynia się do rozwijania i umacniania postaw patriotycznych wśród młodzieży naszej szkoły, a także innych placówek. 

Konkurs historyczny "Wolna - Niepodległa"